Pokud se zeptáte dítěte či mladého člověka, který se narodil v roce 2000 a později, co je tato věc, načež mu ukážete disketu, tak vám neodpoví. Pro nás něco tak samozřejmého je už pro tuto generaci naprosto tajemné. Dnešní děti jsou rády, že spustí starý Gameboy nebo i některé starší počítače jsou pro ně doslova mimozemský svět. Hry, které jsme hrávali, když jsme byli malí, tak jsou dnes spíše historické kousky, se kterými se vzpomíná na pixelové grafiky, horké kafe a malý byt ve velkém městě při dešti.
A ostatně stejně jako vymizely půjčovny videokazet, mizí pomaličku i cédéčka. Jen se přiznejte, kdy naposledy jste si koupili CD vaší oblíbené skupiny či interpreta nebo i nějaké té hry? Stará technologie ustupuje mnohem rychlejším, efektivnějším a bezpečnějším cestám, jak sdílet hudbu a zábavu. Ať už je to soundcloud, youtube nebo další hudební aplikace.
Za chvíli je uvidíme v muzeu
Za chvíli poznáme pocit, kdy se staří lidé v muzeu občas zastaví nad něčím, co my pokládáme za antiku, přitom když byli oni malí, tak to používali či si s tím hráli. Někde v hloubi duše budeme cítit, že přestáváme zapadat do této nové doby. Stejně jako ty cédéčka, která jsou dnes vytlačeny na naprostý okraj. Všichni víme, že nová doba sebou nese nového člověka, který je jí adaptován. Jakmile jeho čas pomine, přestane tomu všemu rozumět. Někdy si ani nevšimneme, stejně jako spousta lidí dodnes používá cédéčka, byť je zde mnohem lepší technologie.
Jak vlastně ovlivňuje tato skutečnost průmysl?
Interpreti a hudební skupiny se musí snažit mnohem více, pokud chtějí vydělávat. Dříve nemuseli umělci ani vyrazit ze studia, nahráli cédéčko a to se poté prodávalo. Dnes by se ale nikdo takový neuživil. Musí dělat spoustu koncertů, hrát na akcích, kde by jinak nehrál. Průmysl se stal mnohem divočejší a dravější. A hlavně unikají milionové zisky, protože valná většina lidí si písničku či album stáhne na internetu či pustí v aplikaci. představuje jenom jeden z důsledků této doby, kdy stačí jeden klik a máte jakoukoliv hudbu chcete.